.

.

МЕБЛІ

Тумби

Консолі

Серванти

Комоди

Журнальні столики

Письмові столи

Обідні столи

Барні стійки

Табурети

Ліжка

Матраци

Дивани

Стелажі

Дитячі меблі

Вішалки

Дзеркала

ІГРАШКИ

Моделі

Конструктори

Пазли

Головоломки

Фігурки

Настільні ігри

Біговели

Музичні

Брязкальця

Гойдалки

 

 

 

 

 

 

ОСВІТЛЕННЯ

Люстри

Настільні лампи

Настінні світильники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДЕКОР

Дзеркала

Інтер'єрні картини 

Фоторамки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АКСЕСУАРИ

Годинники

Органайзери

Аксесуари для тварин 

 

 

 

КУХОННІ ВИРОБИ

Кухонні дошки

Кухонні підставки

Качалки

Посуд

 

 

СТОЛЯРНІ ВИРОБИ

Стінові панелі

 

 

 

 

 

БІОПАЛИВО

Брикети

Деревне вугілля

Дрова

Деревні Пелети

Тріска

Мангали

 

Вироби з дерева невід'ємна частина нашого повсякденного життя. Вироби з дерева використовуються у великогабаритних виробах, таких як котеджі, багатоповерхівки, інфраструктура, меблі, настили, причали та підлогові покриття, а також у невеликих виробах, таких як будиночки на деревах, аксесуари, іграшки, ручні інструменти, посуд та навіть прикраси. LIGNO на постійній основі просуває концепцію сталого використання лісових ресурсів в Україні та світі.

Використання стало заготовленої деревини замість інших матеріалів – один з найпростіших способів внести свій вклад в скорочення викидів вуглецю, тому що:

– дерева вловлюють CO2 з атмосфери і зберігають його у вигляді вуглецю;

– заготовлені зрілі дерева зберігають вуглець в будівлях та інших виробах з дерева;

– висаджується більше дерев, і обсяг втримування вуглецю лісами продовжує зростати.

Де виготовляються вироби з дерева?

Паперово-целюлозна та деревообробна промисловість виробляють необхідні та інноваційні продукти для повсякденного застосування. Після того як деревину заготовлено, з неї виробляють всі види паперу, картону та виробів з дерева. Заготовлені колоди окоровують і розпилюють на бруси і дошки. Частину деревини може бути подрібнено і перетворено в паперові вироби. Крім того, залишки деревини після виробничого процесу використовують для вироблення електроенергії у твердопаливних котельнях, тим самим забезпечуючи відсутність відходів.

Як правило, ядро високоякісної деревини використовується для виробництва більш цінних продуктів, таких як шпон і великорозмірні пиломатеріали. Заболонь деревини має тенденцію застосування у дерев'яних піддонах і малорозмірних пиломатеріалах. Тонка крона і колоди, що не підходять для розпилювання, переробляють в тріску, яка перетворюється у деревну масу для паперових виробів, таких як упаковка, серветки, копіювальний папір і т.д.

Невеликі гілки і крони дерев іноді можна використовувати в якості палива – деревної біомаси, але деревообробна промисловість також прагне залишати деякі порубкові рештки в лісі, щоб поліпшити якість ґрунту, зберегти вологість і забезпечити середовище для проживання диких тварин.

Які види виробів з дерева існують?

Деревина використовується у великому спектрі виробів і засобів, про деякі ми навіть не знаємо або не замислюємося. Зазвичай деревина після лісозаготівлі перетворюється у:

Пиломатеріали. Це деревина у вигляді брусів або дошок, певних розмірів та якості, яка має щонайменше дві плоскі паралельні пласті, отримується шляхом поздовжнього розпилювання колод. Можуть бути хвойні або твердолистяні пиломатеріали, а застосування пиломатеріалів залежить від породи дерева. Пиломатеріали зазвичай використовуються в будівництві, але також можуть використовуватися у виробництві меблів, столярних виробів, підлогових покриттів тощо. Пиломатеріали зазвичай класифікують по товщині і довжині.

Конструкційні вироби з дерева. Це вироби з дерева, що являють собою комбінацію деревини або побічних продуктів деревини і різних клеїв для їхнього виробництва. Це всеосяжна категорія багатьох типів продуктів, які мають дуже широке застосування. Конструкційні вироби з дерева включають фанеру, ДСП, ламінат, конструкційні композитні пиломатеріали, деревоволокнисті плити, поперечно-клеєну деревину, збірні дерев'яні двотаврові балки, клеєний брус та багато інших аналогічних виробів.

Структурні композитні пиломатеріали. Структурні композитні пиломатеріали (SCL) виготовляються шляхом зрощення плоских чи брускових заготовок деревини в паз або по пласті за допомогою клею, а пізніше отримані заготовки розкроюють на потрібні розміри. Поширеними типами структурних композитних пиломатеріалів є клеєний брус, рейки зрощені на зубчастий шип / гладку фугу / по пласті тощо. З них роблять такі будівельні вироби з дерева, як стінові матеріали, крокви, балки, перекриття і т.д.

Плитні вироби з дерева. Існують як структурні, так і неструктурні плитні матеріали. Наприклад, фанера і орієнтовано-стружкова плита (ОСБ) можуть використовуватися в будівництві, тоді як деревно-стружкові плити (ДСП) і деревоволокнисті плити середньої щільності (МДФ) в основному використовуються у виробництві меблів або столярних виробів.

Масивна клеєна деревина. Це новий та інноваційний підхід у дерев'яному будівництві, де великі дерев'яні балки і товсті панелі використовуються для стін і дахів та дозволяють зводити будівлі набагато вищі, ніж з допомогою традиційних методів каркасного будівництва, яке зазвичай асоціюється з дерев'яним будівництвом. Типи масивної деревини включають поперечно-клеєний брус (CLT), поздовжньо-клеєний брус (glulam), клеєний брус цвяхами (NLT) і клеєний брус дюбелями (DLT). Структурні композитні пиломатеріали (SCL) певного розміру також можуть відповідати вимогам будівельних норм щодо масивної деревини.

Але чи знаєте ви, що, оскільки деревообробна промисловість використовує майже всі частини дерева у виробничому процесі, а побічні продукти з дерева та хімічну складову деревини – целюлозу, використовують не тільки в будівельних матеріалах і паперових виробах? У процесі виробництва утворюється тирса і тріска, які можуть стати паливом для електростанцій або використовуватися в композитних виробах з дерева. Крім того, з деревної біомаси виробляються такі продукти на основі деревних волокон, як паперові листи, серветки, поліграфічний і тарний картон. Крім цього, хімічно оброблена деревина призводить до утворення целюлози, яка використовується в таких товарах, як РК-екрани або текстиль зі штучного шовку. Ефективна обробка дерева зводить до мінімуму відходи у виробничому процесі і дає цінні деревні продукти, які ви використовуєте у повсякденному житті.

Які переваги виробів з дерева?

Продукція з дерева є екологічно чистотою

Вироби з дерева виробляються з відновлюваного ресурсу – дерев, які повторно висаджуються для забезпечення сталого лісокористування. Більш того, обробка деревини є менш енерго- і вуглецевмісною, ніж конкуруючі матеріали, такі як бетон і сталь. Також вироби з дерева накопичують вуглець. Це означає, що в міру зростання дерево поглинає вуглець, а коли деревина перетворюється в будівельні матеріали, вуглець утримується в готових матеріалах протягом десятиліть. Крім того, дослідження показали, що будівництво з дерева генерує менше викидів парникових газів, ніж будівництво з інших матеріалів.

Вироби з дерева роблять ліси лісами

Попит на вироби з деревини допомагає зберегти ліс як природну екосистему. За допомогою сталого управління лісами заготівельники відповідально заготовляють і висаджують нові дерева, беручи до уваги дику природу, різноманітність видів рослин, здатність лісів створювати водозбірні басейни і уловлювати вуглець.

Використання меншої кількості виробів з дерева та паперу знижує стимул до повторної висадки дерев після лісозаготівлі та збереження лісових фондів, а також збільшує ймовірність їх використання в інших цілях, таких як ділянки під забудову, промислові зони, пасовища тощо.

Вироби з дерева є інноваційними

Існує зростаючий попит на більш сталі та поновлювані рішення для сучасного житлового середовища, а деревообробна галузь задовольняє цей попит з допомогою деревини. Сучасні дизайнери, конструктори, інженери і дослідники спостерігають за успішним впровадженням багатоповерхових дерев'яних конструкцій в Австралії, Канаді, Європі та інших частинах світу, що сприяє поширенню нового досвіду.

Співвідношення міцності деревини до маси порівняно вища, ніж у сталі, але при цьому вона містить лише невелику частину внутрішньої енергії. Деревина забезпечує довговічність і сейсмостійкість, необхідні для високих дерев’яних будівель, при цьому забезпечуючи вогнестійкість відповідно до будівельних норм. Масивні вироби з дерева мають властиві їм характеристики вогнестійкості, що мають вирішальне значення при застосуванні в будівництві.

Як виготовляються вироби з дерева?

По-перше, здійснюється заготівля деревини у лісах або плантаціях, що означає вирубку певної ділянки лісового ландшафту. Гілки і листя заготовлених дерев видаляють і залишають для укриття і забезпечення поживними речовинами нові дерева. Потім стовбур дерева розкроюють на необхідні довжини для завантаження і транспортування на лісопильний завод.

Колоди завантажуються на конвеєр, який доставляє їх на пилораму, де вони окоровуються спеціальними шліфувальними кругами або водою під високим тиском, поки колода обертається. Отримана кора може використовуватися в якості садової мульчі або спалюватися як паливо для котла.

Далі колоди проходять розкрій на пилорамі, яка зазвичай має комп'ютерне управління та лазерну лінійку, рокроюючи колоди на різних товщин необрізні дошки для збільшення корисного виходу пиломатеріалу. Потім чорнові необрізні дошки упорядковують в штабелі за довжиною і породою. Деякі утворені на даному етапі відходи (обапіл / браковані дошки з тріщинами чи випадаючими сучками) певних довжин і порід можуть бути використані в якості палива. Якісні відібрані дошки завантажуються в сушильні камери для сушіння, щоб гарантувати якість продукції клієнту. Далі висушені обрізні дошки проходять стругальний верстат, який перетворює чорновий пиломатеріал у чистовий, і знову здійснюється сортування. Нарешті, пиломатеріали складаються та обв'язуються, щоб завантажити їх для відправки.

Щоб виготовити такий виріб з дерева, як фанера, окоровані колоди завантажуються на конвеєр, де відбувається лущення шпону процес перетворення чурбака (короткі колоди) в дуже тонкі довгі листи, а далі шпон ріжуть на необхідні розміри. Потім секції шпону упорядковують, складають за сортами та відправляють в сушарку.

Після висихання листів шпону вони укладаються шарами для склеювання. Склеєні листи завантажуються в гарячий прес для зміцнення кінцевого продукту і спресовуються разом під тиском при нагріванні для затвердівання клею. По завершенні технологічного процесу виробництва фанери, листи фанери обрізаються до стандартної довжини і шліфуються пласті.

Існує багато інших виробів з дерева та технологій їх виробництва. Читайте більше актуальних новин лісової, деревообробної, меблевої, будівельної та біоенергетичної галузей у нашому блозі. Повний каталог виробів з дерева ви можете переглянути вище на цій сторінці.